Sis Perdesi: Sabiha Gökçen’de Uçuşlar Yeniden Rota Aldı Sis Perdesi: Sabiha Gökçen’de Uçuşlar Yeniden Rota Aldı

Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, Gazze’de İsrail’in saldırıları sonucu açlık ve susuzlukla mücadele eden Filistinliler için sosyal medyada başlatılan #GazaStarving (Gazze açıktan ölüyor) kampanyasına destek verdi. Erbaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Gazze’deki çığlığa sessiz kalanların insanlığın vicdanında zillete mahkum olacaklarını söyledi.

Gazze Halkının Yanındayız

Erbaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“İsrail’in zulmü altında yaşam mücadelesi veren Gazze’de binlerce Filistinli açlık ve susuzluk riskiyle karşı karşıya. Bir yanda savaş, diğer yanda açlıkla mücadele eden Gazze halkının tüm dünyanın gözü önünde maruz kaldığı bu zulme karşı tepkilerimizi, dualarımızı ve elimizden gelen tüm imkanlarımızı zalimleri engelleyecek kadar büyütmek zorundayız. Bugün Gazze’den yükselen çığlığa sağır kalanlar bütün insanlığın vicdanında ilelebet zillete mahkûm olacaklardır. #GazaStarving”

Erbaş, Gazze halkının yanında olduklarını ve dualarını eksik etmediklerini belirterek, Filistin davasına sahip çıkmaya devam edeceklerini vurguladı.

Gazze’de İnsanlık Dramı

Gazze Şeridi, İsrail’in 2007 yılından beri uyguladığı abluka nedeniyle ciddi bir insani krizle karşı karşıya. Bölgede su ve enerji sıkıntısı, altyapı sorunları, işsizlik ve yoksulluk had safhada. İsrail’in son dönemde Gazze’ye yönelik artan saldırıları, bölgedeki durumu daha da kötüleştirdi. Gazze’de yaşayan yaklaşık 2 milyon Filistinli, açlık ve susuzlukla mücadele ediyor. Birleşmiş Milletler (BM) ve insani yardım kuruluşları, Gazze’deki insanlık dramına dikkat çekerek, acil yardım çağrısı yapıyor.

Kaynak: (İLKHA)