Mevlana’nın 750. vuslat yılında anma törenleri başladı Mevlana’nın 750. vuslat yılında anma törenleri başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyonist işgal rejiminin Gazze'de gerçekleştirdiği katliam ve soykırıma ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye'nin Filistin meselesinde ve Gazze'deki insanlık dramıyla ilgili görünenden çok daha fazlasını yaptığını ve yapmaya devam edeceğini belirtti.

Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Erdoğan, Siyonist işgal rejiminin Gazze'de yaşanan zulmünü kınayarak, Filistinli kardeşlerin sahipsiz ve çaresiz bırakılmayacağını vurguladı. Erdoğan, insanlık vazifesi olarak katillerin ve hırsızların hesap vermesi gerektiğini ve Filistin topraklarının tüm dünyanın gözleri önünde işlenen katliamlardan kurtarılması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında aynı zamanda Kudüs-ü Şerif'in manevi önemine vurgu yaparak, tüm inançların haklarının gözetilmesi gerektiğini ve Türkiye'nin bu konuda sorumluluk üstlendiğini belirtti.

Erdoğan, Türkiye'nin Filistin meselesindeki duruşunun güçlü olduğunu ve Gazze'deki insanlık dramıyla ilgili görünenden daha fazlasını yaptıklarını söyledi. Türkiye'nin Gazze'yi yalnız bırakmayacağını ve sürekli olarak Filistin halkının yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.

(İLKHA)