Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan 15 Temmuz Mesajı: Milli İrade Güçlenerek Varlığını Sürdürecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan 15 Temmuz Mesajı: Milli İrade Güçlenerek Varlığını Sürdürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik artan bombardımanlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail'in saldırılarının insani krizi derinleştirdiğini vurgulayan Erdoğan, "İsrail derhal bu cinnet halinden çıkmalı ve saldırılarını durdurmalıdır" ifadelerini kullandı.

Gazze'ye yönelik sürekli artan ve özellikle dün gece yoğunlaşan İsrail bombardımanlarının, kadınlar, çocuklar ve masum sivilleri hedef aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanan insani krizin daha da derinleştiğine dikkat çekti.

İsrail'in saldırılarının derhal son bulması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, Filistin halkının yanında olduklarını ve İsrail'in zulmüne karşı durduklarını ifade etti. Bu çağrıları daha da güçlendirmek amacıyla İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek olan Büyük Filistin Mitingi'ne tüm kardeşlerini davet eden Erdoğan, Filistin halkının yanında olduklarını haykırmaya devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: (Haber Merkezi)