Türkiye'nin Uluslararası İlişkilerinde Yeni Adımlar Türkiye'nin Uluslararası İlişkilerinde Yeni Adımlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için AK Parti’nin 12 büyükşehir ve 28 belediye başkan adayını İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği toplantıda duyurdu. Toplantının en merak edilen ismi ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıydı. Erdoğan, bu ismin eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olduğunu açıkladı.

Kurum, Erdoğan’ın teklifini kabul etti

Erdoğan, Kurum’un adaylığını tebliğ etmek için kendisiyle bir görüşme yaptığını söyledi. Erdoğan, “Kendisine ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız olur musun?’ diye sordum. O da ‘Sayın Cumhurbaşkanım, sizin emrinizdeyim’ dedi. Ben de kendisine teşekkür ettim. Murat Kurum kardeşimiz, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır.” dedi.

Kurum, İstanbul’u daha yaşanabilir bir şehir yapacak

Erdoğan, Kurum’un eski Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak önemli projelere imza attığını belirtti. Erdoğan, “Murat Kurum, çevre ve şehircilik alanında çok başarılı bir bakanlık yaptı. TOKİ, Emlak Konut, Kentsel Dönüşüm gibi konularda çok tecrübeli. İstanbul’u daha yaşanabilir, daha yeşil, daha modern bir şehir yapacak. İstanbul’un sorunlarını çözecek, hizmetlerini artıracak. İstanbul’a yakışan bir aday.” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi)