Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Türkiye-İspanya Hükümetlerarası Zirvesi'ne katıldığı İspanya'da Kral 6. Felipe ile görüştü.

Zarzuela Kraliyet Sarayı'ndaki toplantı basına kapalı olarak değerlendirildi.

Toplantıda her iki ülkeden heyetler de hazır bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın Madrid'deki toplantıda yaptığı açıklamaya göre, Madrid'deki görüşmede, Türkiye ve İspanya ilişkileri, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamlar, bölgesel ve küresel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Özkaya'yı Ziyaret Etti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Özkaya'yı Ziyaret Etti

İsrail yönetiminin Filistin topraklarında gerçekleştirdiği soykırım politikalarının bir an önce sona ermesi gerektiğini, İspanya'nın bu konuda attığı adımlar ile Filistin'e verdiği desteğin çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, bu süreçte uluslararası camianın İsrail'e yönelik baskılarını artırmasının bölgede kalıcı barışın kapısını aralayabileceğine işaret etti.

Görüşmede Türkiye ile İspanya arasındaki ilişkilerin gelişip derinleşeceğine inandığını ifade eden Erdoğan, iş birliği alanında Türkiye ile İspanya arasındaki ticaret hacminin artırılması için her alanda adım atılması gerektiğini vurguladı.

Görüşmede Cumhurbaşkanı ErdoğanKral 6. Felipe'nin en kısa sürede Türkiye'ye gelmesini beklediğini açıkladı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral 6. Felipe'nin onuruna verilen yemeğe katıldı.

Zarzuela Kraliyet Sarayı'ndaki yemek, basına kapalı gerçekleşti.

Yemeğe, iki ülke heyetleri de katıldı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı