Hollanda'nın idari başkenti Lahey'de, farklı görüşlere sahip Eritreli gruplar arasında çıkan şiddet olaylarında polis araçları ateşe verildi.

Yerel medyaya göre, Lahey'de Eritre hükümetini destekleyen bir grup, bir salonda toplanmıştı. Bu durumu öğrenen muhalefet yanlısı gruplar, taş ve sopalarla salona girmeye çalıştı. Binanın camlarını kıran ve polis araçlarını ile otobüsleri ateşe veren protestoculara polis tarafından biber gazıyla müdahale edildiği ve çıkan olaylarda bazı polislerin yaralandığı bildirildi.

Lahey Belediyesi Sözcüsü Robin Middel, yaptığı açıklamada, Opera konferans salonunda toplanan Eritre hükümeti destekçileri ile karşıt gruplar arasındaki şiddet olaylarının kontrolden çıktığını belirtti.

Ukrayna'dan Rusya'ya Hava Saldırısı Ukrayna'dan Rusya'ya Hava Saldırısı

Lahey Emniyeti'nin açıklamasında da Eritreli iki grubun Fruitweg Caddesi'nde taşlı kavgaya tutuştuğu ve polisin kamu düzenini sağlamak için müdahale ettiği ifade edildi. Protestocular çok sayıda polis aracını ve bazı otobüsleri ateşe verdi. Yangınlar itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: AA