Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın almış ve birçok yeni özelliği platforma entegre etmişti. Ardından platformun adını “X” olarak değiştiren Musk, bu kez de çöpçatanlık işine girdi! 15 Kasım günü yapılan bir toplantıda Musk’ın X platformunu büyük değişikliklere hazırladığı ile ilgili planları kamuoyu ile paylaşıldı. Musk’ın daha önce belirttiği “her şey uygulaması” olma vizyonu ile platform, “çöpçatanlık” işine de girecek.

Elon Musk’ın hayalindeki “her şey uygulaması” yolunda ilerleyen X platformunda iş ilanlarına erişim, finansal hizmetler, alışveriş, ulaşım ve daha birçok özelliğin zamanla yer alması bekleniyor. Toplantı metninde, Musk’ın platformu daha fazla genişletme vizyonundan söz ediliyor ve buna göre X, kullanıcıların finans işlemlerini kontrol etmelerini sağlayan kapsamlı bir bankacılık ağı da sunacak. Ayrıca X, “dating” özelliğini de sunmaya başlayacak. İşte detaylar…

X’E NELER GELECEK?

08092023174535-62604-86001

15 Kasım tarihinde düzenlenen toplantının yayınlanan metninde Elon Musk’ın X platformu için vizyonu ortaya koyuldu. Musk, platformda birçok hizmetin kullanıcılara ulaştırılmasını hedefliyor. Youtube ve LinkedIn gibi sosyal medya devlerinin yerini almayı da hedefleyen platform, Apple’a benzer şekilde FaceTime gibi görüntülü arama özelliğini de getirmeye hazırlanıyor.

Bayramda Hava Sıcaklıkları Azalacak Bayramda Hava Sıcaklıkları Azalacak

ELON MUSK’IN AÇIKLAMALARI

Elon Musk, platform ile ilgili birçok hizmeti sunmayı istiyor. Toplantıda konuşma yapan Musk’ın, aynı zamanda X platformunu bir “flörtleşme” uygulamasına dönüştürmek istediği de ortaya çıktı. Musk’ın konuya ilişkin olarak, “Açıkçası ben birini buldum ve arkadaşlarım da platformda birilerini buldu” ifadelerini kullandı. Musk, “Yazdıklarına bakarak iyi bir eşleşme olup olmadığını anlayabilirsiniz” sözlerini de ekledi.

FLÖRTLEŞME UYGULAMASI İÇİN BAZI ADIMLAR ATILDI

Elon Musk’ın açıklamalarına göre X, flörtleşme uygulaması için bazı adımları da çoktan attı. Ancak bu konunun ayrıntıları henüz belirsiz. X CEO’su Linda Yaccarino, “X Dating yakında mı?” sorusuna, “Evet. Zaten bir dereceye kadar bazı şeyler oldu. Ancak flört durumunu iyileştirebileceğimizi düşünüyorum” yanıtını verdi.

Kaynak: (Haber Merkezi)