Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi imkanı sunulacağını duyurmuştu. Bu doğrultuda, "Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi" TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Teklif, evlenecek çiftlere 2 yıl boyunca ödemesiz kredi verilmesini öngörüyor. Bakan Göktaş, "Meclis'e önümüzdeki günlerde gelecek. Biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz." şeklinde konuştu. Buna göre, faizsiz evlilik kredisi aralık ayı civarında yeni evlenecek çiftlere sunulacak.

GSS borcu olan Şanlıurfalı vatandaşlar dikkat! Sevindiren haber geldi, tamamen silinecek! GSS borcu olan Şanlıurfalı vatandaşlar dikkat! Sevindiren haber geldi, tamamen silinecek!

Krediye Yaş Kriteri Belirlendi

Faizsiz evlilik kredisinin kriterleri hakkında bilgi veren Bakan Göktaş, "18-27 yaş gibi, ancak tüm detaylar Meclis'te görüşülecek. Gelir ve yaş kriterleri bulunacak. Ayrıca, belli suçlara karışmamış olma ve deprem bölgesinde yaşama gibi şartlar da aranacak. Bu kriterlere uyan herkes, bu krediden faydalanabilecek." şeklinde açıklama yaptı.

2 Yıl Geri Ödemesiz Olacak

Bakan Göktaş, 4 yıllık kredinin ilk 2 yılının geri ödemesiz olacağını ve sıfır faizle verileceğini belirtti. Yönetmelik çıkarılmasının gerekliliğini vurgulayan Göktaş, pilot bölgeden başlanmasının nedeninin deprem bölgesindeki gençlere destek sağlamak olduğunu ifade etti.

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL