Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen bir toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bolat, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapan firmalara karşı sıkı denetimlerin sonuç verdiğini belirterek, bu firmalara toplamda 710 milyon TL ceza kesildiğini açıkladı.

Türkiye'deki enflasyonun kontrol altına alınması ve tüketicilerin korunması amacıyla Ticaret Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu ve Reklam Kurulu tarafından yürütülen denetimler ciddi sonuçlar verdi. Bakan Bolat, perakende marketlerden otomotiv işletmelerine, emlak-gayrimenkul firmalarından hizmet sektörü işletmelerine kadar birçok sektörde faaliyet gösteren fahiş fiyat artışı, stokçuluk ve tüketicilere yönelik aldatıcı ve yanıltıcı uygulamaların tespit edildiğini ifade etti.

Aile dizisinden şok eden final kararı! Planlar yapılmıştı ama haber geldi, veda edeceği tarih belli oldu! Aile dizisinden şok eden final kararı! Planlar yapılmıştı ama haber geldi, veda edeceği tarih belli oldu!

Bu çerçevede, 2023 yılında yapılan denetimler sonucunda tespit edilen ve yüz binlerce işletmeyi kapsayan ihlallerin cezalandırılması için toplamda 710 milyon TL idari para cezası uygulandı. 

(İLKHA)