İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ve TÜBİTAK işbirliğiyle düzenlenen 3. Uluslararası İletişim Bilimleri Sempozyumu'nda Gazze'deki insanlık dramına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Altun, İsrail'in Gazze'de işlediği savaş suçlarına dikkat çekerek, faşizmin ve ırkçı emperyalizmin en çirkin ve vahşi örneklerini sergilediğini söyledi. Tarihte Avrupa'nın ortasında milyonlarca insanın resmi devlet görevlileri tarafından toplama kamplarında ve ölüm odalarında katledildiğini hatırlatan Altun, o gün bugün kendilerine lanet edilen caniler gibi bugünün katillerinin de unutulmayacağını belirtti.

Gazze'de ölüm kusan katillerin hesap vereceğini söyleyen Altun, maşeri vicdanda mahkûm edildikleri gibi küresel adalet nizamının tesis edilmesi durumunda gerçek mahkemeler tarafından da cezalandırılacaklarını ifade etti.

Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde Çatışma: 3 Şehit, 1 Yaralı Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde Çatışma: 3 Şehit, 1 Yaralı

Altun, konuşmasında Türkiye'nin Gazze'de ve Filistin'de yaşanan dram karşısında insani ve dış politika alanında üzerine düşen her şeyi yaptığını vurguladı. Türkiye'nin bölgede ve dünyada barış, istikrar ve adaletten yana tutumunu sürdürdüğünü belirten Altun, Gazze konusunda da güçlü bir şekilde duruşunu sürdüreceğini ve suçluların cezalandırılması için yoğun gayret sarf edileceğini dile getirdi.

(İLKHA)