Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sancaktepe'de yapımı devam eden şehir hastanesinde incelemelerde bulundu. Burada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en büyük kapasiteli şehir hastanesinin Sancaktepe'de yapıldığını belirtti. Koca, hastanenin bitişiğinde yer alan acil durum hastanesi ile birlikte toplamda 5 bin 108 yataklı bir sağlık kampüsü olacağını açıkladı.

Bakan Koca, bu sağlık kompleksinin Türkiye'de bir ilki gerçekleştireceğini vurgulayarak, "Önümüzdeki 6 ay içinde BAHAR Projesi'ni hızla faaliyete geçirmek istiyoruz." dedi. Ayrıca, Sancaktepe'deki bu hastanede nadir hastalıkların tedavisi için gen ve hücre terapi merkezi oluşturulacağını belirtti.

Uzaktan Muayene Artık SGK Kapsamında Uzaktan Muayene Artık SGK Kapsamında

Bakan Koca, sözlerine devam ederek, hastane kompleksinde bir simülasyon merkezi ve İl Sağlık Müdürlüğü binasının da bulunacağını ifade etti. Tamamlandığında 20 bin sağlık çalışanının hizmet vereceği bu kompleksin 2026 sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

Türkiye genelinde şehir hastaneleri projesinin devam ettiğini söyleyen Bakan Koca, İstanbul'da da bu projenin hızla ilerlediğini ifade etti. Şu an inşaatı devam edenlerin tamamlanmasıyla birlikte İstanbul'da toplam 50 şehir hastanesinin olacağını bildirdi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı