34 yaşındaki ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah, daha önce birçok dizi ve filmde rol almıştı. Kariyerine Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde canlandırdığı “Aylin” karakteri ile adım atan Abdullah, daha sonra Kurt Seyit ve Şura, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Gülizar ve Masumlar Apartmanı dizilerinde rol almıştı. Ayrıca birçok sinema filminde de rol alan Abdullah, İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesi ile mahkemede talimat yoluyla ifade verdi.

Son olarak Aşk-ı Memnu eserinin film versiyonu olan “Bihter” projesinde başrolde yer alan ve adından söz ettiren ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Batman’da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle mahkemede talimat yoluyla ifade verdi. Beraatini talep eden ünlü oyuncu, aylık gelirini de açıkladı. İşte detaylar…

TALİMAT YOLUYLA İFADE VERDİ

s-9068f520efcc4ddbfd906a1c53fcb627d36e04b6

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Batman’ın Beşiri ilçesinde intihar eden 18 yaşındaki İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen 25 yaşındaki Uzman Çavuş Musa Orhan’a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesi ile davalık olmuştu. Abdullah, “hakaret” suçundan ifade verdi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde talimat yoluyla ifade veren ünlü oyuncu, kimlik tespiti sırasında aylık gelirini de açıkladı.

AYLIK GELİRİNİ AÇIKLADI

Farah Zeynep Abdullah, verdiği ifadede aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu belirtti. Ünlü oyuncu ayrıca Musa Orhan ve İpek Er cinsel saldırı iddialarının büyük bir olay olduğunu söyleyerek, “Olayı okudum. Korkunçtu. Ben de iddianamede belirtilen paylaşımda bulundum. Amacım kesinlikle Musa Orhan’a hakaret etmek değildi. Yapılan haberlere tepkiydi” dedi.

Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 7 PKK elemanı öldürüldü Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 7 PKK elemanı öldürüldü

“BERAATİMİ TALEP EDİYORUM”

Savunmasında hakaret kastının olmadığını belirten Farah Zeynep Abdullah, “Beraatimi talep ediyorum. Duruşmalardan vareste tutulma talebim vardır” dedi. Duruşma sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Abdullah, “Açıklama yapacak bir şey yok zaten. Duruşmam vardı, ifade vermiştim” dedi. Ünlü oyuncu daha sonra adliyeden ayrıldı.

Kaynak: (Haber Merkezi)