Setlerde Nefes Kesen Mücadele

Ankara’da gerçekleşen final maçında, Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Dynavit arasındaki rekabet, voleybol severlere heyecan dolu anlar yaşattı. İlk sette geriye düşmesine rağmen, Fenerbahçe Opet seti 25-23 almayı başardı.

Eczacıbaşı Dynavit’ten Güçlü Yanıt

İkinci sette Eczacıbaşı Dynavit, üstün bir oyun sergileyerek seti 25-16 kazandı ve maçta 1-1 eşitliği sağladı.

Fenerbahçe Opet Üstünlüğü Ele Aldı

Üçüncü sette Fenerbahçe Opet, baştan sona etkili bir performans gösterdi ve seti 25-17 kazanarak 2-1 öne geçti. Dördüncü sette de üstün oyununu sürdüren sarı-lacivertli ekip, seti 25-20 ve maçı 3-1 kazanarak kupanın sahibi oldu.

7 Yıl Sonra Gelen Şampiyonluk

Fenerbahçe Opet, AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley Dörtlü Final organizasyonunda elde ettiği zaferle, 7 yıl aradan sonra tekrar şampiyonluk sevinci yaşadı. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı ve Spor Hizmetleri Genel Müdürü’nün takdim ettiği kupayla, Fenerbahçe Opet bu başarıyı dört kez elde etmiş oldu.

En Değerli Oyuncu: Melisa Vargas

Finalde “en değerli oyuncu” ödülünü kazanan Fenerbahçe Opet’ten Melisa Vargas, performansıyla takımının şampiyonluğunda önemli rol oynadı.

Tebrikler Fenerbahçe Opet

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fenerbahçe Opet’in şampiyonluğunu ve takımın başarısında emeği geçen herkesi tebrik etti. Eczacıbaşı Dynavit’in de finaldeki mücadelesi takdirle karşılandı.

Bu şampiyonluk, Fenerbahçe Opet’in voleybol tarihindeki yerini sağlamlaştırırken, gelecek sezonlar için de motivasyon kaynağı oldu.

Fenerbahçe Galibiyetiyle Derbiyi Salladı: Galatasaray'ı 1-0 Yendi Fenerbahçe Galibiyetiyle Derbiyi Salladı: Galatasaray'ı 1-0 Yendi

Kaynak: AA