Fenerbahçe, Avrupa Konferans Ligi Çeyrek Finali İçin Olympiakos’a Karşı Hazırlıklara Start Verdi Fenerbahçe, Avrupa Konferans Ligi Çeyrek Finali İçin Olympiakos’a Karşı Hazırlıklara Start Verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamaya göre, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar sonrasında bazı futbolcular ve antrenörler disipline sevk edildi.

Sarı-lacivertli kulüpten Bright Osayi-Samuel, Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat, maçtaki kavgalar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. Aynı müsabakadaki kavgaların ardından Fenerbahçe kulübünün görevlileri Kürşat Çiftlik ve Okan Özkan da disipline verildi.

Trabzonspor cephesinde ise antrenör Egemen Korkmaz, saha olayları ve talimatlara aykırı hareketinden dolayı disipline sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu, maç sırasında yaşanan kavgalar ve sportmenliğe aykırı hareketlerin, futbolun fair-play ruhuna zarar verdiğini belirtti. TFF, bu tür olaylara sıfır tolerans göstererek, disiplin kurallarının uygulanacağını ve gereken cezaların verileceğini ifade etti.

Futbol camiası, bu tür olayların sporun ruhuna zarar verdiğini ve disiplin kurallarının ciddi bir şekilde uygulanmasını bekliyor. Tarafların PFDK'deki savunmalarının ardından alınacak kararların, futbolun temiz ve adil bir ortamda sürdürülmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı