Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı içerisindeki gizli yapılanmasına yönelik önemli bir operasyon başlattı. Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün "mahrem hizmetler" olarak adlandırdığı yapılanmayla ilişkili olduğu tespit edilen 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Soruşturma sürecinde, örgütün sabit telefon hatlarını kullanarak sözde sivil imamlar ile iletişim kurduğu belirlendi. Bu kapsamda, daha önce ilişiği kesilmiş 14 askeri personel ile 2 mahrem imamın da aralarında bulunduğu şüphelilerin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyonlar sürdürülüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Operasyon bölgelerinde 10 PKK/YPG elemanı öldürüldü Türk Silahlı Kuvvetleri, Operasyon bölgelerinde 10 PKK/YPG elemanı öldürüldü

Gözaltı kararı verilen şüphelilerin yakalanması için başlatılan operasyonlar, Ankara'nın çeşitli bölgelerinde devam ediyor. Başsavcılık, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü ve yapılanmanın deşifre edilmesi için gereken adımların atılacağını vurguladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı