Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında önemli bir adım attı. Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün "mahrem hizmetler" olarak adlandırılan yapılanmasına ilişkin çalışmalar devam ediyor.

Soruşturma sonucunda, örgütün sözde "sivil imamları" ile iletişim sağladıkları tespit edilen 1'i daha önce ihraç edilmiş, 11'i ilişiği kesilmiş askeri personel ve 1'i "mahrem imam" olmak üzere toplam 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi.

Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı

Gözaltı kararının ardından şüphelilerin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyonların sürdürüldüğü ifade edildi. FETÖ'nün kara kuvvetleri içerisindeki mahrem yapılanmasına yönelik bu operasyonun, terör örgütünün devlet kurumlarına sızma girişimlerine karşı yürütülen mücadelenin bir parçası olduğu vurgulandı.

Kaynak: AA