Taksiciyi 20 Yerinden Bıçaklayıp Gasbeden Şüpheli Gözaltına Alındı Taksiciyi 20 Yerinden Bıçaklayıp Gasbeden Şüpheli Gözaltına Alındı

Başsavcılık, Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada, gerçek pişmanlık beyanında bulunan şüphelilerin ifadeleri, elde edilen dijital materyallerin incelenmesi, teknik ve fiziki takipler ile soruşturma kapsamında bugüne kadar alınan ifade ve fotoğraflardan yapılan teşhisler neticesinde, şüphelilerin mevcut FETÖ yapılanması içerisinde yer aldıklarının tespit edildiğini belirtti. Beş şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştır.

Başsavcılık tarafından yürütülen bir başka soruşturmada, Hava Kuvvetleri Komutanlığı  "mahrem hizmetler"  olarak bilinen FETÖ örgütüyle irtibatlı ve iltisaklı şüpheliler tespit edilmiştir.

Yedisi ihraç edilmiş subay, üçü astsubay, ikisi terhis edilmiş askeri öğrenci ve yedisi sivil imam olmak üzere 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Şüphelilerin sivil imamlarla görev yaptıkları illerde büfe, bakkal, market gibi umuma açık yerlerde kontörlü sabit telefonlar üzerinden iletişim kurdukları tespit edildi.

Şüphelilerin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin operasyonları devam ediyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı