Otomobil sektöründe kasım ayı kampanyaları gündemden düşmezken ayrıca satışa sunulan araçların fiyatlarında da ciddi bir gerileme gözlendi. Hem stok eritme çabasında olan firmaların hem de Ticaret Bakanlığı tarafından alınan önlemlerin etkisi ile kasım ayında gerileyen araç fiyatları, sene bitmeden otomobil sahibi olmak isteyen tüketicileri oldukça umutlandırdı.

2024 Bedelli askerlik celp tarihleri belli oldu! Bedelli askerlik ne kadar zamlandı? Başvuru şartları neler? 2024 Bedelli askerlik celp tarihleri belli oldu! Bedelli askerlik ne kadar zamlandı? Başvuru şartları neler?

Uzun süredir yüksek fiyatlardan satışa sunulan araçlarda gözlenen indirimleri fırsata çevirmek üzere harekete geçen tüketicilere, bugün Fiat’tan sürpriz bir haber geldi. Bir süre önce Linea’nın yerine üretilmeye başlanan ve birçok ülkede de satışa sunulan yeni Cronos’un Türkiye yollarına da çıkacak olduğu öğrenildi. Aracın fiyatını duyanlar, firmanın en popüler modeli olan Egea’ya şimdiden yüz çevirdi.

FIAT CRONOS TÜRKİYE’YE GELİYOR

fiat-egea-yerine-fiat-cronos-geliyo-ZKZM_cover

Bir süredir heyecan ile beklenen Fiat Cronos’un yakın zaman içerisinde Türkiye pazarına dahil olacağı öğrenildi. Kulislerden gelen bilgilere göre firma yeni aracını Türkiye’de 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunacak. İkisi benzinli diğeri ise hibrit motor seçeneğine sahip olacak olan Cronos araçlar hem manuel hem de otomatik vites seçenekleri ile tüketicilerin beğenisine sunulacak. Tasarımı ve performans özellikleri ile Egea’yı kıskandırmaya hazırlanan araç ayrıca uygun başlangıç fiyatı ile duyurulacak.

FIAT CRONOS TÜRKİYE SATIŞ FİYATI NE KADAR OLACAK?

Fiat, Cronos için henüz net bir fiyat açıklamasında bulunmadı. Ancak kulislerden gelen bilgilere göre firma en ucuz modeli olan Egea’yı geride bırakacak olan bir fiyat üzerinde çalışmaya başladı. Edinilen bilgilere göre Cronos için ortalama olarak 600 bin TL’lik bir başlangıç fiyatı belirlenecek. Egea’nın Sedan versiyonu şu an 752 bin 900 TL’den, Hatchback versiyonu 827 bin 900 TL’den, Cross versiyonu 850 bin 900 TL’den ve Cross Wagon versiyonu 1 milyon 191 bin 900 TL’den satışa sunuluyor.

Kaynak: Haber Merkezi