Filistin Kızılayı, uluslararası sağlık ve yardım kuruluşlarına seslenerek büyük bir aciliyetle yardım çağrısında bulunuyor. Al Quds Hastanesinin elektrik jeneratörü için kalan yakıtın önümüzdeki 48 saat içinde tükenmesi bekleniyor.

Filistin Kızılayı'nın yaptığı çağrıda, yardım sağlanmaması durumunda hayat kurtaran ekipmanların, yenidoğan kuvözlerinin ve yoğun bakım ünitelerinin işlevsiz hale geleceği vurgulanıyor. İsrail işgal güçlerinin ambulansların ve acil servislerin çalışmasını engellediği ve Al Quds Hastanesinin faaliyetlerini sürdürebilmesi ve yerinden edilmiş kişilere yardım edebilmesi için gerekli olan temel kaynakların girişini engellediği ifade ediliyor.

Gazze'de Yıkılan Evlerin Enkazında Hayata Tutunan Gazzeliler Gazze'de Yıkılan Evlerin Enkazında Hayata Tutunan Gazzeliler

Filistin Kızılayı, Al Quds Hastanesinin yakıt rezervlerinin 48 saat içinde tükenerek hayat kurtaran ekipmanların, yenidoğan kuvözlerinin ve yoğun bakım ünitelerinin işlevsiz hale geleceğini belirtiyor. Ayrıca, hastalar, yaralılar, sağlık personeli ve yerinden edilmiş kişiler için tıbbi malzeme, ilaç, gıda ve içme suyu sıkıntısı yaşandığına dikkat çekiliyor.

(İLKHA)