Filistin Sağlık Bakanı, Şifa Hastanesi'ne düzenlenen saldırıyı şiddetle kınayarak Siyonist işgal rejimini "insanlığa karşı yeni bir suç" işlemekle suçladı. Mai El Kaila, hastanenin sağlık personeli, hastalar ve sivillerin hayatlarının işgal rejiminin sorumluluğunda olduğunu belirtti.

Gazze'nin en büyük sağlık kompleksi olan Şifa Hastanesi'ne, Siyonist işgal rejimi sözde askerleri tarafından tanklar ve buldozerler eşliğinde düzenlenen baskın, uluslararası toplumda büyük bir tepkiye neden oldu. İşgal rejimi, hastanenin altında HAMAS'a ait bir üs ve silah deposu olduğunu iddia etse de hastanedeki sağlık çalışanları ve doktorlar, bu iddiaları reddediyor.

Hastane yetkilileri, Şifa Hastanesi'nin tamamen sivil bir sağlık kurumu olduğunu ve içeride HAMAS'a ait askeri bir varlığın bulunmadığını açıkladı. Saldırı sonucunda hastanenin bazı bölümlerinde hasar meydana gelirken, sağlık hizmetlerinin de olumsuz etkilendiği bildirildi.

Uluslararası hukuka göre, hastane ve sağlık kurumlarına yönelik saldırılar kesinlikle yasaklanmış durumdadır ve sivil nüfusu hedef alma anlamına gelir. Filistin Yönetimi, uluslararası toplumdan işgal rejimini bu insanlık dışı eylemlerinden dolayı hesap vermeye çağırdı.

Katar'da Hamas ve İşgal Rejimi Arasında Uzun Vadeli Ateşkes Müzakereleri Başladı Katar'da Hamas ve İşgal Rejimi Arasında Uzun Vadeli Ateşkes Müzakereleri Başladı

(İLKHA)