Şanlıurfa AK Parti'den 28 Şubat postmodern darbesine tepki! Şanlıurfa AK Parti'den 28 Şubat postmodern darbesine tepki!

Eyyübiye İlçe Müftülüğü Hüseyin Oruç Kur’an Kursu öğrencileri, Filistin’deki zulüm ve saldırılara sessiz kalmadı. Öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Filistin için bağışlayarak, kardeşlerine destek oldu.

Öğrencilerin duyarlılığı takdir topladı

Öğrencilerin bu duyarlı davranışı, hem öğretmenlerini hem de ailelerini gururlandırdı. Kur’an kursu öğretmeni Mehmet Ali Yıldız, öğrencilerin kendi istekleriyle böyle bir bağışta bulunduklarını belirterek, “Öğrencilerimiz, Filistin’de yaşanan acılara kayıtsız kalmadı. Kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Filistin’e bağışlamak istediler. Biz de onların bu güzel niyetlerini yerine getirmek için gerekli işlemleri yaptık. Öğrencilerimizin bu duyarlılığı bizi çok mutlu etti. Onlara teşekkür ediyoruz.” dedi.

Öğrencilerden Zeynep Nur Çelik ise, Filistin’deki kardeşlerinin zor durumda olduğunu söyleyerek, “Biz burada rahat bir şekilde yaşıyoruz ama Filistin’de kardeşlerimiz çok sıkıntı çekiyor. Onlara yardım etmek istedik. Kumbaralarımızdaki harçlıklarımızı Filistin’e bağışladık. Umarım onlara bir nebze de olsa faydamız olur. Biz de dua ediyoruz. Allah onlara yardım etsin.” diye konuştu.

Kaynak: AA