Gazze Şeridi, siyonist işgal rejiminin saldırılarına maruz kalmaya devam ediyor. Saldırılar, 21. gününde de şiddetini artırarak devam ediyor. Savaş uçakları ve topçu atışlarıyla gerçekleştirilen bombardımanlar, kentin farklı bölgelerini hedef alıyor.

Pençe-Kilit’te 8 PKK’lı Etkisiz Hale Getirildi Pençe-Kilit’te 8 PKK’lı Etkisiz Hale Getirildi

Gazze'deki İçişleri Bakanlığı, siyonist işgal rejiminin saldırılarının gece boyunca süregeldiğini açıkladı. Han Yunus kentinde, sivillerin evlerinin hedef alındığı saldırılarda 15 Filistinli hayatını kaybederken, birçok kişi de yaralandı. Siyonist rejim savaş gemileri ve savaş uçaklarıyla Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerine saldırılarını sürdürüyor.

Han Yunus kentinde, Filistinli gazeteci Yasir Ebu Namus'un ailesinin evi de hedef alındı ve Ebu Namus ile annesi hayatını kaybetti. Aynı zamanda, siyonist rejim Cenin ve Nablus kentlerine düzenlediği baskınlarda da 2 Filistinli öldürüldü, 12 Filistinli ise yaralandı.

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Gazze'ye yönelik saldırıların devam etmesinin tüm bölgenin kontrolünü kaybetmesine yol açabileceğini belirtti. Heniyye, uluslararası toplumu, saldırıları durdurmak için baskı yapmaya çağırdı.

Siyonist işgal rejimi, HAMAS ile esir alınan işgalciler için anlaşma yapmaya hazır olduğunu duyurdu. Ancak, bölgedeki saldırılar devam ettiği sürece gerilimin azalması ve anlaşmanın sağlanması oldukça zor görünmektedir.

Filistin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırılarında şu ana kadar binlerce masum çocuk ve kadının hayatını kaybettiğini ifade etti.