Gazze Şeridi'nde yaşanan çatışmalarda Siyonist rejimin öldürülen asker sayısı resmi olarak açıklandı. Siyonist rejimden yapılan açıklamada, 31 Ekim'den bu yana Gazze'nin kuzeyindeki çatışmalarda 5 askerin daha öldürüldüğü, öldürülen askerler arasında bir binbaşının da bulunduğu belirtildi. Böylece, toplamda öldürülen asker sayısının 43'e yükseldiği ifade edildi.

HAMAS, "İnsani Ara"nın Uzatılması İçin Çaba Sarf Ediyor HAMAS, "İnsani Ara"nın Uzatılması İçin Çaba Sarf Ediyor

Açıklamada ayrıca, çatışmalarda ağır yaralanan 6 asker olduğu ve bu yaralılar arasında bir tabur komutanı ve bir subayın da bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Ancak, Siyonist rejimin ölü ve yaralı sayılarıyla ilgili bilgileri sansürlediği ve sadece ordunun izni sonrası açıklama yaptığı belirtildi. Sansüre uymayan gazetecilerin cezaevine atıldığı da ifade edildi.

Diğer yandan, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'deki çatışmalarda Siyonist işgal rejimi sözde askerlerinin öldüğü ve yaralandığı sayının açıklanan rakamlardan çok daha fazla olduğunu iddia etti. İzzeddin el-Kassam Tugayları, işgalci rejimin verdiği bilgilerin gerçeği yansıtmadığını ve gerçek kayıpların çok daha büyük olduğunu belirtti.

(İLKHA)