Siyonist işgal rejimi, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanı ara vermeden sürdürüyor. Gece boyunca kente karadan, havadan ve denizden yoğun bir saldırı gerçekleştiren işgal güçleri, Gazze Şeridi'nde geniş çaplı yıkıma neden oluyor.

İşgal Rejimi 7 Ekim'den Bu Yana Batı Şeria'da 3 Bin 200 Filistinliyi Alıkoydu İşgal Rejimi 7 Ekim'den Bu Yana Batı Şeria'da 3 Bin 200 Filistinliyi Alıkoydu

Filistin İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Gazze kenti ve şeridin kuzeyi şiddetli hava saldırılarına maruz kaldı. Savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin Deyr el-Beleh bölgesinde bulunan sivil yerleşim alanlarını hedef aldı.

Saldırılar sonucunda çocuklar ve kadınlar da dahil olmak üzere çok sayıda sivil hayatını kaybetti ve yaralandı. Gazze Şeridi'nde yaşanan hava saldırıları, yerleşim bölgelerinde geniş çaplı bir yıkıma yol açtı.

İşgal güçlerinin yoğun hava saldırıları, Gazze'deki insanların günlük yaşamlarını sürdürmelerini zorlaştırıyor ve insani krizin daha da derinleşmesine neden oluyor. İnsanlar evsiz kalırken, altyapı ve temel hizmetler büyük zarar görüyor.

(İLKHA)