Gazze'de işgalci siyonist rejimin 7 Ekim'den bu yana devam eden bombardımanlarında, şehit sayısı 6 binden fazlası çocuk, 4 binden fazlası kadın olmak üzere toplamda 14 bin 854'e ulaştı. Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, işgalciler şu ana kadar 1.400'den fazla katliam gerçekleştirdi.

Saldırılarda kayıp olarak kaydedilen 7 bin kişinin çoğunluğu, enkaz altında veya yerden yatan cesetlerden dolayı tespit edilemiyor. Şehitler arasında 207 sağlık personeli, 26 sivil savunma görevlisi ve 65 gazeteci de bulunuyor.

Yaralanan 36 bin kişinin yüzde 75'ten fazlasını ise çocuklar ve kadınlar oluşturuyor. Saldırılar sonucunda 103 resmi bina yıkılırken, 266 okuldan 67'si hizmet dışı kaldı. Ayrıca, 88 cami tamamen, 174 cami kısmen yıkıldı, 3 kilise de hedef alındı. İşgal bombardımanlarında 46 bin konut tamamen yıkılırken, bu da konutların yüzde 60'ından fazlasının yıkıldığı anlamına geliyor.

İran, Kanada’nın Devrim Muhafızları Kararını Kınadı İran, Kanada’nın Devrim Muhafızları Kararını Kınadı

Saldırılar sonucunda 26 hastane ve 55 sağlık merkezi hizmet dışı kaldı, 56 ambulans vurularak tahrip edildi. Gazze'deki trajedi devam ederken, uluslararası toplumun bu duruma acil müdahalede bulunması talepleri artıyor.

Kaynak: (İLKHA)