Gazze Şeridi'nde siyonist işgal rejimi tarafından kara, hava ve denizden yoğun bombardımanlar devam ediyor. Bu saldırılar sonucunda Gazze'de yaşayan 1 milyon 600 binden fazla Filistinli, evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Aile dizisinden şok eden final kararı! Planlar yapılmıştı ama haber geldi, veda edeceği tarih belli oldu! Aile dizisinden şok eden final kararı! Planlar yapılmıştı ama haber geldi, veda edeceği tarih belli oldu!

Gazze'deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Bezm, düzenlediği basın toplantısında siyonist rejimin Gazze kenti sakinlerini yerinden etmek için barınma merkezlerini ve hastaneleri hedef aldığını açıkladı. Bezm, "İşgalcilerin Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sonucu 1 milyon 600 binden fazla Filistinli evlerini terk etti." şeklinde konuştu.

Bezm ayrıca, son iki gün içinde siyonist rejimin uluslararası yasaklı beyaz fosfor bombalarının kullanımını yoğunlaştırdığını belirtti. Gazze'deki savaşın durdurulması için vicdanlı insanları siyonist rejime baskı yapmaya çağırdı.