Ukrayna İçin Kritik Zirve Ukrayna İçin Kritik Zirve

Siyonist işgal rejimi tarafından başlatılan saldırılar, Gazze'de medya mensuplarına yönelik büyük bir tehlike oluşturuyor. 7 Ekim tarihinden bu yana süren saldırılarda 60 gazeteci yaşamını yitirdi. Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi, 4'ü kadın olmak üzere toplamda 60 gazetecinin siyonist işgalin saldırılarında hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ölen gazeteciler arasında, siyonist işgal rejimi sözde ordusunun füzeleriyle hedef alınanlar olduğu gibi, hava saldırılarında evleri yıkılan ve aileleriyle birlikte can verenler de bulunuyor. Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) Orta Doğu ve Kuzey Afrika Koordinatörü Sherif Mansour, Gazze'deki gazetecilerin bu çatışmayı haber yapmak adına büyük fedakarlıklar yaptığını vurgulayarak, "Gazze'deki gazeteciler benzeri görülmemiş bir bedel ödedi, ödemeye devam ediyor ve katlanarak artan tehditlerle karşı karşıya" ifadelerini kullandı.

Mansour, saldırıların sadece hayatını kaybeden gazetecilerle sınırlı kalmadığını, aynı zamanda birçok gazetecinin tehditlere, siber saldırılara, sansüre ve aile üyelerinin öldürülmesine maruz kaldığını belirtti.

Kaynak: (İLKHA)