Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’ne yönelik işgal saldırılarına karşılık direniş operasyonları kapsamında siyonist askerleri hedef almaya, pusu kurmaya ve tankları havaya uçurmaya devam ettiklerini açıkladı.

Kassam Tugayları, Telegram hesabından yaptığı açıklamada, Gazze kentinin kuzeybatısında 4 İsrail askerinin keskin nişancılar tarafından vurulduğunu belirtti. Açıklamada, askerlerin ölüp ölmediklerine ilişkin bilgi verilmedi.

Kassam Tugayları, ayrıca Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus şehrinin güneyinde bir Merkava tankını “Yasin 105” roketiyle imha edip ateşe verdiklerini kaydetti.

Kassam Tugayları, Han Yunus şehrinin güneyine giren düşman asker ve araçlarını havan toplarıyla vurduklarını, siyonist piyade kuvvetlerini “radiye” isimli anti-personel patlayıcıyla hedef alıp bazılarını öldürüp yaraladıklarını da bildirdi.

Kudüs Seriyyeleri: Bir Askeri Aracı RPG Mermisiyle Vurduk, Düşman Yoğunlaşmalarını Bombardımana Tuttuk

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri de Gazze Şeridi’nde işgal kuvvetlerine yönelik direniş operasyonları düzenlediklerini duyurdu.

KKTC, Türk Devletleri Teşkilatı’nda Yerini Alıyor KKTC, Türk Devletleri Teşkilatı’nda Yerini Alıyor

Kudüs Seriyyeleri, internet sitesinden yaptığı açıklamada, Han Yunus’ta ileri cephede bir evde saklanan bir siyonist kuvveti makineli tüfekler ve güçlendirilmiş TBG roketiyle hedef alarak işgalcileri öldürüp yaraladıklarını belirtti.

Seriyyeler, Gazze Şeridi’nin merkezindeki Bureyc mülteci kampının doğusunda siyonist bir askeri aracı RPG mermisi ile hedef alarak vurduklarını kaydetti.

Seriyyeler, ayrıca Gazze merkezin doğu ve kuzey bölgelerinde düşman araçlarını ve askerlerini hedef alan havan topları fırlattıklarını bildirdi.

Gazze’de İsrail Saldırılarında 21 Binden Fazla Kişi Şehit Oldu

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarının başladığı 7 Ekim’den bu yana 87 günde 21 bin 978 Filistinli şehit oldu, 57 bin 697 kişi yaralandı.

Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı tahrip ediliyor.

İsrail’in ağır saldırılarında yaralanan birçok sivilin uzuv kaybı yaşadığı bildiriliyor.

İsrail güçleri tarafından insani yardımların girişinin engellendiği Gazze Şeridi’nde temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra ilaç ve sağlık malzemeleri sıkıntısı çekildiği için yaralıların tedavi edilmesinde de büyük zorluklar yaşanıyor.

Kaynak: (İLKHA)