Gazze'de yaşanan dehşet verici bir olayda, Şifa Hastanesi'nin bahçesine atılan bıçaklı füze, onlarca Filistinlinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Binlerce sivilin sığındığı ve yaralıların tedavi gördüğü hastane, işgalci ABD ve siyonist işgal rejimi tarafından hedef alındı.

GSS Borçlarına Af Geliyor: TBMM'de Kabul Edilen Kanun Teklifi İle Yeni Düzenleme GSS Borçlarına Af Geliyor: TBMM'de Kabul Edilen Kanun Teklifi İle Yeni Düzenleme

Saldırıda kullanılan bıçaklı füzenin (Hellfire RX9) patlayıcı bir başlığı bulunmamasına rağmen üzerindeki 6 adet birer metrelik bıçak, 100 metre mesafedeki Filistinlilerin bedenlerini paramparça etti. Bu acımasız saldırı, işgal rejiminin Gazze'deki savaş suçlarına bir yenisini ekledi.

İşgalci ABD ve siyonist işgal rejimi, gece boyunca Gazze'deki hastanelerin çevresine fosfor bombaları attı. Sabahın ilk saatlerinde ise Şifa Hastanesi'nin avlusuna atılan Hellfire füzesi, suikast için tasarlanmış özel bir versiyon olarak kullanıldı. Bu saldırıda birçok yaralı ve sığınmacı da hayatını kaybetti.

Özellikle dikkat çeken bir nokta ise, işgalcilerin 7 Ekim'den bu yana ilk kez Gazze'de ABD menşeili Hellfire RX9 bıçaklı füzeyi kullandığıdır. Bıçaklı füzelerin sadece işgalci ABD'nin elinde bulunduğu bilinmektedir.

(İLKHA)