Siyonist işgal rejimi, Gazze Şeridi'ne yönelik devam eden saldırılarıyla büyük bir yıkıma sebep oluyor. Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, yapılan açıklamada, Siyonist işgal rejiminin abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırıları sonucunda 41 binden fazla konutun tamamen yıkıldığını, 222 bin konutun da zarar gördüğünü duyurdu.

Maruf, Gazze'deki saldırıların etkilerini anlatırken, 223 caminin çeşitli şekillerde hasar gördüğünü belirtti. Bu camilerin 153'ünün kısmen, 70'inin ise tamamen yıkıldığını ifade etti. Gazze'deki 3 kilisenin de Siyonist rejim saldırılarından zarar gördüğü bilgisi paylaşıldı.

Siyonist işgal rejimi, 7 Ekim tarihinden bu yana Gazze'ye yönelik saldırılarını sürdürüyor ve bu saldırılar sonucunda 41 binden fazla konutun tamamen yıkıldığı açıklandı. Toplamda 222 bin konut ise zarar gördü. Maruf, saldırılarda 92 hükümet binasının ciddi şekilde zarar gördüğünü ve 241 okulun hasar aldığını belirtti. Bu okullardan 61'i kullanılamaz durumda ve hizmet dışı kaldı.

Yunanistan'a Gitmeye Çalışan 129 Düzensiz Göçmen Karaya Çıkarıldı Yunanistan'a Gitmeye Çalışan 129 Düzensiz Göçmen Karaya Çıkarıldı

(İLKHA)