Siyonist işgal rejimi, Gazze Şeridi’nde direniş gruplarıyla girdiği kara savaşında başarısız oldu. İşgal rejimi basını, sözde elit askerlerden oluşan Golani Tugayı’nın büyük kayıplar vererek Gazze’den çıktığını bildirdi. İşgal rejimi ordu radyosunun X sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki durum ve çatışmaların gelişimi üzerine yapılan değerlendirmeye göre ordu, Gazze’deki kara savaşından 5 muharip tugayı daha terhis etmeye karar verdiği belirtildi. Açıklamada, geri çekilecek askerlerin, 551.Yedek Tugayı, 14.Tugay ve üç eğitim tugayı olduğu aktarıldı.

Japonya Savunma Bakanlığı: 43 Trilyon Yenlik Savunma Harcamaları Planı Yetersiz Bulundu Japonya Savunma Bakanlığı: 43 Trilyon Yenlik Savunma Harcamaları Planı Yetersiz Bulundu

Golani Tugayı Gazze’de hezimete uğradı

Siyonist işgal rejimi, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını kara operasyonuna dönüştürmüştü. İşgal rejimi, Gazze’ye giren sözde elit askerlerden oluşan Golani Tugayı’nı, direniş gruplarıyla çatıştırmıştı. Ancak Golani Tugayı, Gazze’deki direniş karşısında ağır kayıplar verdi. Golani Tugayı, Gazze’de 70 günden fazla kaldıktan sonra en az 44 askerini kaybederek Gazze’den çekilmek zorunda kaldı. Golani Tugayı’nın Gazze’den çekilmesi, siyonist rejim için büyük bir hezimet olarak yorumlandı.

Siyonist rejim kayıp asker sayısını gizliyor

Siyonist işgal rejimi, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında 506 askerini kaybettiğini itiraf etti. İşgal rejiminin açıklamasına göre, 7 Ekim’den bu yana öldürülen toplam asker sayısı, 172’si Gazze’deki çatışmalarda olmak üzere 506’ya yükseldi. Ancak siyonist rejim, bünyesindeki paralı askerler ve ordunun moralinin bozulmaması gibi birçok nedenden dolayı kayıp asker sayısı konusunda gerçekleri gizliyor. Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, siyonist rejimin Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda ölü ve yaralı sayılarının çok fazla olduğu ve bunu gizlediklerini ifade etmişti.

Kaynak: (İLKHA)