AB, Dondurulan Rus Varlıklarının Gelirini Temmuzda Ukrayna’ya Gönderecek AB, Dondurulan Rus Varlıklarının Gelirini Temmuzda Ukrayna’ya Gönderecek

Gazze Şeridi'nde yaşanan hava ve kara saldırılarının gölgesinde, Siyonist işgal rejiminin internet ve iletişimi kesmesi uluslararası toplumun dikkatini çekiyor. Gazze Hükümet Medya Ofisi, bu kesintilerin Siyonist rejimin Gazze'de işlediği suçları örtbas etmek amacı taşıdığını iddia ediyor.

Gazze Şeridi'nde 2 milyon 300 binden fazla insan, kurtarma ekipleri, acil servisler ve sivil toplum ekipleriyle iletişime geçemiyor. Bu durum, Gazze için adeta "idam hükmü" anlamına geliyor. İşgalci güçlerin uluslararası insancıl hukuku ve uluslararası örf ve adetleri ihlal ettiği ifade ediliyor.

Gazze Hükümet Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Siyonist işgal rejiminin gerçekleştirdiği saldırılarla eşzamanlı olarak internet ve telefon iletişiminin kesildiği belirtiliyor. Bu durumun, işgalcilerin işlediği suçları gizlemek amacıyla gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Kurtarma ekipleri, acil servisler ve sivil toplum ekipleri arasındaki iletişimin kopması, Gazze Şeridi'nde yaşanan insani krizin daha da derinleşmesine yol açıyor. İşgalcilerin uluslararası insancıl hukuku ve uluslararası örf ve adetleri ihlal ettiği vurgulanarak, bu durumun yeni bir suç olarak değerlendirilmesi gerektiği ifade ediliyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)