Gazze Şeridi'nde işgalci siyonist rejimin 7 Ekim tarihinden bu yana sürdürdüğü bombardımanda, en az 5 bini çocuk ve 3 bin 300'ü kadın olmak üzere 12 binden fazla kişi şehit oldu. Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi, saldırılara ilişkin bilgilendirme yaparak dehşet verici rakamları paylaştı.

Saldırılar sonucunda işgalciler tarafından yapılan 1.270 katliam gerçekleşti ve hala bu sayılardan 1800'ü çocuk olmak üzere 3 bin 750'den fazla kişi enkaz altında kayıp durumda. Şehitler arasında 200 sağlık personeli, 22 sivil savunma görevlisi ve 51 gazeteci de bulunuyor.

Yaralananların sayısı 30 bini aşarken, bu sayının yüzde 75'ten fazlasını çocuklar ve kadınlar oluşturuyor. Saldırılar sonucunda 95 resmi bina yıkıldı, 225 okuldan 65'i hizmet dışı kaldı. Ayrıca, 76 cami tamamen, 165 cami kısmen yıkılırken, 3 kilise de hedef alındı.

İşgal saldırıları, Gazze'deki sağlık sektörünü tamamen ortadan kaldırmayı hedeflediği için, 25 hastane ve 52 sağlık merkezi hizmet dışı kaldı. Ayrıca, 55 ambulans da vurularak tahrip edildi. Gazze'nin sağlık hizmetlerinden mahrum bırakılmaması için, Gazze Şeridi'ndeki Refah Sınır Kapısı'nın tıbbi yardım, erzak ve yakıt getirmek için acilen açılması çağrısı yapıldı.

Gazze'de iletişim ve internet bağlantısının kesilmesi suçu da devam ediyor. Medya Ofisi, iletişim ve internet bağlantısının kesilmesinin ciddi ve korkunç sonuçları olduğunu vurgulayarak, bu duruma dikkat çekti ve Gazze'nin iletişim hizmetlerinin tekrar sağlanması için çağrıda bulundu.

Marapi Yanardağı'nda Yeniden Hareketlilik Marapi Yanardağı'nda Yeniden Hareketlilik

Kaynak: (Haber Merkezi)