Filistin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, Gazze'ye yönelik Siyonist işgal rejiminin saldırılarının yıkıcı etkilerini vurgulayarak şu ana kadar 3 bin çocuk ve 1700 kadının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Mansur, Siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi'ne uyguladığı ablukanın ardından gerçekleştirdiği saldırıları "vahşi ve barbarca" olarak nitelendirdi. Gazze'de yaşanan dramı ifade ederken, şunları dedi;

"İsrail'in Gazze'ye saldırılarında şu ana kadar 3 bin çocuk ve 1700 kadın öldürüldü. Enkaz altında hâlâ 900 çocuk ve 1600 Filistinli bulunuyor ve akıbetleri belirsiz"

Mansur, Gazze'deki acı gerçeği de şu sözlerle paylaştı:

Hindistan'daki Sellerde Ölenlerin Sayısı 90'a Yükseldi Hindistan'daki Sellerde Ölenlerin Sayısı 90'a Yükseldi

"Gazze'deki hastaneler ölülerin saklandığı soğutuculara dönüştü. Gazze'nin her noktasında ölüm ve yıkım hüküm sürüyor, güvende tek bir yer yok. İbadethaneler ve UNRWA okulları bile İsrail bombardımanından zarar görmedi."

Mansur, uluslararası dayanışmanın yetersizliğine de dikkat çekerek, "Gazze'de hemen hemen her gün neredeyse bin kişi hayatını kaybediyor, ancak yeterli destek ve yardımı göremiyoruz, bu durumu anlamakta güçlük çekiyorum" dedi. Ayrıca, Siyonist rejimin Gazze'de evlerin yüzde 40'ını yıktığını ve 1,4 milyon Filistinlinin yerinden edildiğini belirtti.

Kaynak: (Haber Merkezi)