Gazze'deki Şifa Hastanesi Damar Cerrahisi Bölümü Başkanı Ahmed Ebu Nada, hastanedeki acil durumu "korkutucu ve dehşet verici, kimsenin tahammül edemeyeceği" bir hale dönüştüğünü ifade etti. Elektrik ve su kesintisi nedeniyle hastanenin altyapısı büyük bir sıkıntı içerisinde ve 600 hasta, özellikle onlarca çocuk ölüm tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor.

İşgal Rejimi Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 20 Filistinliyi Alıkoydu İşgal Rejimi Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 20 Filistinliyi Alıkoydu

Ahmed Ebu Nada, yaptığı açıklamada, hastanedeki durumun trajik olduğunu belirterek dünya kamuoyunun bu acı duruma şefkatle yaklaşması gerektiğini vurguladı. Yaralanmanın ciddiyetine göre seçim yapmak zorunda kaldıklarını dile getiren Ebu Nada, doktorların yaşadıkları dehşet dolayısıyla savaş sonrasında psikolojik tedaviye ihtiyaç duyabileceğini ifade etti.

Şifa Hastanesi'nin içinde bulunduğu durumun korkutucu ve dehşet verici olduğunu belirten Ebu Nada, hastane çevresinde Kızıl Haç aracının görülmediğini ve bağlantılarının olmadığını dile getirdi. Hastane koridorlarında silah seslerinin yükseldiğini duyduklarını aktaran Ebu Nada, acil yardım gerekliliğine dikkat çekti.

(İLKHA)