Gönül Dağı hayranlarının tadı tuzu kalmadı! Sürpriz aylıklar herkesi şaşırttı! 2 isim daha diziye veda ediyor… Gönül Dağı hayranlarının tadı tuzu kalmadı! Sürpriz aylıklar herkesi şaşırttı! 2 isim daha diziye veda ediyor…

Siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi'ne yönelik süren abluka ve ağır bombardımanı sonucunda 40 bin konut tamamen yıkıldı ve 222 bin konut da büyük ölçüde zarar gördü. Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, saldırılar sonucunda yaşanan tahribata dair çarpıcı bilgiler paylaştı.

Konutlarla birlikte Gazze'deki camiler ve kiliseler de saldırılardan etkilendi. Maruf'un açıklamalarına göre, Gazze'de bulunan 192 cami çeşitli şekillerde hasar gördü. Bu camilerden 136'sı kısmi, 56'sı ise tamamen yıkıldı. Ayrıca Gazze'deki 3 kilise de Siyonist rejim saldırılarının hedefi oldu.

Gazze'de yaşanan saldırılarda Siyonist işgal rejimi 7 Ekim tarihinden bu yana 30 bin tondan fazla patlayıcı kullandı. Bu saldırılarda toplamda 10 bin binanın yerle bir olduğu belirtildi. 40 bin konut ise tamamen yıkıldı. Toplamda 222 bin konut ise büyük zarar gördü.

Sağlık sektörü de Gazze'deki saldırılardan büyük ölçüde etkilendi. Maruf'un verdiği bilgilere göre, 192 sağlık çalışanı şehit düştü ve 40 ambulans kullanılamaz hale geldi. Ayrıca 113 sağlık merkezi ciddi hasar aldı ve 18 hastane ile 40 sağlık merkezi hizmet dışı kaldı.

(İLKHA)