İsrail ordusu, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde, Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine onlarca hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Açıklamada, son 24 saat içinde savaş uçaklarının ve hava kuvvetlerinin Gazze'nin çeşitli bölgelerinde birçok hedefi vurduğu belirtildi.

AB, Rusya'ya ekonomik yaptırımların süresini 6 ay uzattı AB, Rusya'ya ekonomik yaptırımların süresini 6 ay uzattı

Gazze Şeridi'nin orta kesimlerinde Filistinli direnişçilerle çatışmaların yaşandığına dikkat çekilen açıklamada, Cibaliya bölgesinden İsrail yerleşim birimlerine bir roket atıldığı ve Şucaiye'de İsrail askerlerine toplu saldırı düzenlendiği kaydedildi.

İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve on binlerce kişinin yaralandığı bilgisi verildi. Enkaz altında binlerce ölünün olduğu belirtilirken, sivil altyapının da hedef alındığına dikkat çekildi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Filistinlilerin yaşadığı acı gerçeği bir kez daha gözler önüne serdi. Abluka altındaki Gazze'de halkın bayramı zor şartlar altında geçiyor.

Bu son gelişmeler, bölgedeki gerilimin artmasına ve uluslararası toplumun dikkatini Gazze'deki insanlık dramına çekmeye devam ediyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı