Gazze Şeridi'nde yaşanan abluka ve yoğun bombardımanın gölgesinde, insani yardımların Gazze'ye ulaşması için süren mücadele devam ediyor. Filistin Kızılayı'nın çabaları sonucunda, 30 yardım tırı daha Gazze'ye ulaştı.

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, Refah sınır kapısından alınan 30 yardım tırının, çeşitli kuruluşlara dağıtılmak üzere teslim alındığı belirtildi. Yardım tırlarının 3'ü Uluslararası Kızılhaç Komitesi'ne, 19'u Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) tarafından yönetilen projelere ve 8'i de Mısır Kızılayı'na ait olan Filistin Kızılayı'na teslim edildi.

İşgalci Esirler Serbest Bırakılırken Mücahidlere El Sallamaları Dünya Gündemine Oturdu! İşgalci Esirler Serbest Bırakılırken Mücahidlere El Sallamaları Dünya Gündemine Oturdu!

Yardım tırlarının içeriği arasında 4 kamyon tıbbi malzeme ve ilaç bulunurken, geri kalan tırlar gıda, su ve diğer önemli insani yardım malzemeleriyle yüklüydü. Bu son teslimatla birlikte, 21 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'ye ulaşan yardım tırı sayısı 451'e ulaştı,

(İLKHA)