Gazze Şeridi, siyonist işgal rejiminin gece boyunca gerçekleştirdiği şiddetli bombardımanla bir kez daha hedef oldu. Sözde Siyonist Hava Kuvvetleri Operasyonlar Başkanı Tuğgeneral Gilad Keinan, gece boyunca Gazze Şeridi'ne düzenlenen bombardımanda yaklaşık 100 savaş uçağının kullanıldığını açıkladı.

Siyonist rejim sözde ordusu, sosyal medya paylaşımında Keinan'ın hava kuvvetlerinin hedefinin "HAMAS'ın elinin değdiği her şeyi yok etmek" olduğunu belirtti. Bu açıklama, siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının hedefinin sadece direniş gruplarını değil, aynı zamanda Gazze'nin sivil altyapısını da yok etmek olduğunu gösteriyor.

Gazze'ye yönelik saldırılar aralıksız bir şekilde devam ediyor. Dün geceki yoğunlukta olmasa da, patlama seslerinin hala duyulduğu belirtiliyor. Siyonist uçaklar ve helikopterler, Gazze'nin üzerinde uçarak saldırılarını sürdürüyor.

Güney Kore'den Kuzey Kore'nin çöp balonlarına misilleme kararı Güney Kore'den Kuzey Kore'nin çöp balonlarına misilleme kararı

Siyonist rejim sözde ordusu, bu gecenin Gazze'ye yönelik en yoğun bombardıman gecelerinden biri olduğunu iddia ediyor. Gazze'nin kuzey kesimlerindeki tüneller, yeraltı savaş alanları ve diğer altyapı hedeflerinin dahil olduğu 150 yeraltı hedefinin vurulduğu belirtiliyor. Bu saldırılar, Gazze Şeridi'nde yaşayan sivillerin güvenliğini ve hayatını tehlikeye atarak insani bir krize yol açıyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)