Hafızlık eğitimlerini başarıyla tamamlayan Abdulgani Çelik, Hasan Ataş, Ahmet Çiçek, Yahya Kurdo, Hüseyin Biliz ve Muhammed Ali Yıldı için icazet programı düzenlendi. 

Şanlıurfa'da Şehit Saklanan için yardım kampanyası başlatıldı Şanlıurfa'da Şehit Saklanan için yardım kampanyası başlatıldı

Diyanet İşleri Başkanlığınca gerçekleştirilen "2024 Yılı Birinci Dönem Hafızlık Tespit Sınavı"nda başarılı olarak belge almaya hak kazanan genç hafızlar, Eyyübiye İlçe Müftülüğünce düzenlenen "Belge Takdim Töreni" programında belgelerini İlçe Müftüsü Osman Toprak’ın elinden aldı.

Belge takdiminde konuşan İlçe Müftüsü Toprak, hafızlığın önemine değinerek, "Bu kurslarımızın iaşe ve ibatesine katkı sağlayan, bu kurslarımızın yapılmasında, maddi ve manevi yardımda bulunan hayır sahiplerine teşekkür ediyorum. Hafızlarımızın velilerine de çok teşekkür ediyorum. Onlar da büyük gayretlerle büyük fedakarlıkla çocuklarını Allah yolunda Kuranı öğrenmek ve onu hıfzetmek üzere bizlere emanet ettiler." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Müftü Toprak, hafızlıklarını tamamlayan gençlere, hafızlık belgelerini takdim etti.

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL