Suriye'deki haber ajansı SANA'nın askeri kaynağa dayandırdığı habere göre, İsrail güçlerinin Suriye'nin Humus iline yönelik hava saldırısı gerçekleştirdiği iddia edildi. Saldırının yerel saatle 00.30'da gerçekleştiği belirtilirken, olayın detaylarına dair çeşitli bilgiler paylaşıldı.

Haberde, Suriye'nin hava savunma sistemlerinin Lübnan'dan gelen düşman füzelerini karşılayarak bazılarını düşürdüğü ifade edildi. Ancak saldırıda bazı sivillerin hayatını kaybettiği ve yaralananların olduğu da aktarıldı. İsrail'den ise saldırıya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Marmara Denizi'nde Batan Geminin Enkazında Bir Ceset Daha Bulundu Marmara Denizi'nde Batan Geminin Enkazında Bir Ceset Daha Bulundu

Suriye'deki askeri faaliyetlerde Şam ve kırsalındaki bölgelerde Suriye ordusu ile İran destekli terörist grupların yanı sıra Lübnan Hizbullahı unsurlarının bulunduğu biliniyor. İsrail, 2011'den bu yana Suriye'deki bazı askeri noktalara ve İran destekli gruplara yönelik zaman zaman saldırılar düzenliyor.

Kaynak: AA