Türkiye'nin Güvenlik Fuarı SEDEC 2024 İçin Geri Sayım Başladı Türkiye'nin Güvenlik Fuarı SEDEC 2024 İçin Geri Sayım Başladı

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Gemini 1.5 Pro modelinin çeviri, kodlama ve muhakeme gibi temel kullanım alanlarında bir dizi kalite iyileştirmesinden geçtiği belirtildi.

Şirket, Gemini serisinin en son modeli olan Gemini 1.5 Flash'ın yanıt süresinin en önemli olduğu daha dar veya yüksek frekanslı görevler için optimize edildiğini ve bu modelin konuşmaları hızlı bir şekilde özetleyebildiğini, fotoğraflar ve videolar için altyazılar oluşturabildiğini ve büyük belgelerden ve elektronik tablolardan veri çıkarabildiğini vurguladı. Tam da bunları yapabildiği iddia ediliyor.

Açıklamada ayrıca Gemma ailesine yeni eklenen iki yeni açık kaynak model tanıtıldı ve Project Astra kapsamında yapay zeka asistanlarının geleceğine ilişkin ilerlemeler özetlendi.

Açıklamada ayrıca Veo yüksek çözünürlüklü video oluşturma modeli ve Imagen 3 metinden görüntüye modeli duyuruldu ve Gemini kullanarak fotoğraf aramanın yeni bir yolu olan Ask Photos tanıtıldı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı