Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Hatay, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Van ve Hakkâri illeri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Bu kentlerde bugün ve yarın etkili olması beklenen yağışlar nedeniyle önlemler alınması gerekiyor.

Bugün sabah saatlerinden itibaren Hatay, Adana'nın kuzey ve doğusu, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman'da başlayacak kuvvetli yağışlar, öğle saatlerinden sonra Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Van'ın güney ve doğusu ile Hakkari'de aralıklı olarak etkili olacak. Yağışların genellikle gece saatlerinden sonra azalarak etkisini kaybetmesi bekleniyor, ancak Şırnak ve Hakkari'de çarşamba günü öğle saatlerine kadar devam etmesi tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, kuvvetli rüzgar, dolu, kar erimeleri ve çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Vatandaşlar, yağışlar sırasında ve sonrasında olası risklere karşı tedbirli olmalı ve yetkililerin uyarılarını takip etmelidir.

Kırmızı Bültenle Aranan Uyuşturucu Satıcıları Yakalandı Kırmızı Bültenle Aranan Uyuşturucu Satıcıları Yakalandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarıları doğrultusunda, Güneydoğu kesimlerinde yaşayan vatandaşlar, ani sel ve diğer doğal afet risklerine karşı hazırlıklı olmalı ve gerekli önlemleri almalıdır. Yağışlarla ilgili güncel bilgileri takip etmek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem almak adına hayati önem taşımaktadır.

Kaynak: (İLKHA)