Ege Denizi’nde Düzensiz Göçmen Operasyonu Ege Denizi’nde Düzensiz Göçmen Operasyonu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, ülkenin güneydoğusu bayramı yağmurla karşılıyor. Van, Hakkâri, Şırnak, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli yağışların beklendiği uyarısı yapılırken, vatandaşlardan dikkatli olmaları isteniyor.

Ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tokat, Rize ve Artvin çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de pus ve sis hadisesi yaşanması öngörülürken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunuyor.

Özellikle Van, Hakkâri, Şırnak, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli yağışların beklendiği belirtilirken, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, dolu yağışı, kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Hava sıcaklıklarında artışın yaşanacağı batı kesimlerde ve azalmanın beklendiği doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi tahmin edilirken, rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Kaynak: (İLKHA)