ÖSYM Haberleri

ÖSYM haberleri ve güncel ÖSYM gelişmeleri, ÖSYM ile ilgili tüm video, ÖSYM fotoğrafları ve ÖSYM haberleri Urfa Haber, Şanlıurfa Haberleri - Harran Ovası Haber sitemizde


Eğitim

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2024 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2024-YÖKDİL/2) başvurularını açtı.

Eğitim

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleşen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) sonuçları belli olacak.

Eğitim

KPSS ön lisans sınavına başvurmak isteyen adaylar, 2 Temmuz'a kadar başvurularını tamamlamalı. Sınav, 1 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Eğitim

ÖSYM, KPSS ön lisans oturumu için başvuru sürecini ve sınav takvimini duyurdu.

Eğitim

2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) heyecan dolu süreci sona erdi. ÖSYM, soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını adayların erişimine sundu.

Şanlıurfa

Şanlıurfa'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi'ne (AYT) giren adaylar, sınavla ilgili duygularını paylaştı.

Eğitim

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci ve üçüncü oturumları bugün yapılacak.

Eğitim

Şanlıurfa da dahil olmak üzere 81 ilde Yükseköğretim Kurumları  (YKS) sınavı başladı.

Eğitim

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), bugün ve yarın gerçekleştirilecek.

Güncel

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilerin belge ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, nüfus müdürlükleri hafta sonu da hizmet verecek.

Eğitim

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bu hafta sonu gerçekleştirilecek.

Eğitim

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2024 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (2024-EKPSS) sonuçlarına göre branş sıralamalarının erişime açıldığını duyurdu.