Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen hac kuraları çekimi tamamlandı. Kaydını yenileyen ve ön kayıt yaptıran 2 milyon 473 bin 65 kişi, bu yılki hac için kura çekimine katıldı. Kura çekimi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konferans salonunda noter huzurunda ve bilgisayar ortamında gerçekleştirildi. Görevlilerin yanı sıra hacı adayları ve yakınları da kura çekimine katılım sağladı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kura çekimi sırasında yaptığı konuşmada, siyonist işgal rejimi tarafından Gazze'ye yönelik gerçekleştirilen barbar saldırılar nedeniyle bu yılki kura çekimini hüzün ve acı bir atmosferinde gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu saldırılar, bölgedeki gerilimi artırmış ve uluslararası toplumdan tepkileri beraberinde getirmiştir.

Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın! Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın!

Hac kuraları çekildikten sonra, sonuçların e-Devlet üzerinden yayımlanması, hacı adaylarının kolaylıkla sonuçları öğrenmesini sağlayacaktır.

(İLKHA)