Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, hafta sonu boyunca Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Özellikle Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çankırı, Niğde ve Kayseri çevrelerinde yağış bekleniyor.

Yarın için ise yağışların Marmara'nın doğusu, Orta ve Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz Bölgesi ile İç Anadolu'nun iç kesimlerinde etkili olması öngörülüyor. Bu bölgelerde yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek. Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar bekleniyor.

Sıcaklıkların doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, diğer bölgelerde mevsim normallerine yakın seyretmesi öngörülüyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Irak'ın Kuzeyindeki Operasyonlarda 5 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi Irak'ın Kuzeyindeki Operasyonlarda 5 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olabileceği belirtiliyor. Sürücülerin görüş mesafesine dikkat etmeleri önem taşıyor. Ayrıca yağışlı havalarda dikkatli olunması ve gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Kaynak: (İLKHA)