Filistinli direniş örgütü HAMAS, İsrail'in Gazze'ye atom bombası atılma seçeneğini tartışmaya açmasına karşı sert bir tepki gösterdi. HAMAS açıklamasında, İsrail'in sözde Bakanı Amihai Eliyahu'nun bu tür bir açıklamanın Filistin halkına karşı eşi benzeri görülmemiş terörü yansıttığını ve bölgeyi tehlikeye attığını vurguladı.

İşgal Rejimi 7 Ekim'den Bu Yana Batı Şeria'da 3 Bin 200 Filistinliyi Alıkoydu İşgal Rejimi 7 Ekim'den Bu Yana Batı Şeria'da 3 Bin 200 Filistinliyi Alıkoydu

İşgal altındaki topraklarda hüküm süren İsrail'in sözde Bakanı Amihai Eliyahu, Gazze'ye atom bombası kullanma seçeneğinin söz konusu olduğunu ifade etmişti. Bu açıklama geniş çapta tepkilere neden olmuştu. Ancak Eliyahu, gelen tepkiler üzerine sözlerinin yanlış anlaşıldığını iddia etmişti.

HAMAS, İsrail'in bu açıklamalarının kabul edilemez olduğunu ve Filistin halkının maruz kaldığı terörün bir göstergesi olduğunu belirtti. Ayrıca, İsrail'in Gazze'ye atom bombası kullanma tehdidinin tüm bölgeyi tehlikeye attığını ifade etti.

(İLKHA)