Filipinler’de bir günde iki büyük deprem Filipinler’de bir günde iki büyük deprem

HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Aksa TV'ye yaptığı açıklamada, Gazze'nin desteklenmesi için ümmetin tüm fertlerinin mal, silah ve cihatla harekete geçmesi gerektiğini vurguladı. Heniyye, süren savaşta kesinlikle zafer elde edeceklerine dair hiçbir şüphelerinin olmadığını belirtti.

41 gündür devam eden barbarca saldırı sonrasında, düşmanın esir ve sürgünleri kurtarma hedeflerini engellediğini ifade eden Heniyye, işgalin tüm planlarının başarısız olduğunu ve hedeflerine ulaşamayacaklarını söyledi. İşgalin direnişin esirler hakkındaki kararını ödemeden bunu gerçekleştiremeyeceğini dile getirdi.

Heniyye, "Gazze'yi mal, silah ve cihatla desteklemek için her türlü engeli aşmalıyız. Biraz çaba ve çalışmayla yetinmenin veya pasif kalmakın hiçbir mazereti olamaz. Aksa Tufanı savaşı, Mescid-i Aksa savaşıdır. Tufan'ın devam etmesi ve Kudüs'ün ve Filistin topraklarının özgürleştirilmesi için tüm ümmetin birlik olması ve cesur seçimlere koşması gerekmektedir" şeklinde konuştu.

HAMAS lideri Heniyye'nin açıklamaları, Gazze'ye destek vermek için tüm Müslümanların birlik olması gerektiğine vurgu yapmasıyla dikkat çekti. Heniyye, direnişin zaferine olan kesin inancını vurgulayarak işgalin hedeflerine ulaşamayacağını belirtti.

(İLKHA)