Filistin'deki İslami direniş hareketi HAMAS, Gazze Şeridi'ndeki işgalci saldırganlığa ve başta çocuklar olmak üzere halkın büyük sıkıntı yaşadığı açlık ve susuzluğa dikkat çekmek için önümüzdeki 3 gün boyunca kitlesel eylemler çağrısı yapıyor. HAMAS yetkilileri, faşist siyonist işgalin barbarca saldırılarının otuz dördüncü gününde de devam ettiğini ve çocuklara yönelik açlık, susuzluk ve soykırım suçlarının artırıldığı bir dönemde halkın desteğine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

"Filistin halkının kurtuluşu, geri dönüşü ve kendi kaderini tayin hakkı için saldırganlığın ve Amerikan desteğinin reddedilmesi ve kınanması gerekiyor" diyen HAMAS yetkilileri, Filistin halkına, Arap ve İslam milletlerine, dünyanın özgür insanlarına tüm şehirlerde, başkentlerde ve meydanlarda hareketlerini yükseltme ve seferberliklerini genişletme çağrısında bulundu.

HAMAS'ın çağrısıyla önümüzdeki cuma, cumartesi ve pazar günleri Gazze Şeridi'ndeki Filistin halkı, çocukları, kadınları, hastaları ve yaralılarıyla dayanışmayı güçlendirecek. Kitlesel eylemler, işgale ve Amerikan yönetimine silahsız sivillere yönelik saldırganlığı ve soykırımı durdurmak için baskı yapma amacını taşıyor. Eylemciler, "Soykırımı ve açlığı durdurun... Filistin için Özgürlük" sloganıyla seslerini duyuracak.

HAMAS yetkilileri, Filistin halkının çektikleri acıların son bulması ve özgür bir Filistin'in yeniden inşa edilmesi için uluslararası toplumun desteğini ve duyarlılığını talep ediyor. Dünya genelindeki insan hakları savunucuları ve barış yanlıları da HAMAS'ın çağrısına destek vererek Filistin halkının yanında yer alacaklarını belirtiyor. Önümüzdeki 3 gün boyunca gerçekleşecek kitlesel eylemlerin Filistin meselesinin uluslararası gündemde daha fazla yer bulmasına ve çözüm için adımların atılmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Yunanistan'da Covid-19 Alarmı Yunanistan'da Covid-19 Alarmı

Kaynak: (Haber Merkezi)